Súhlasím s podporou španielskych bánk

Autor: Mária Majerčíková | 18.6.2012 o 13:47 | (upravené 18.6.2012 o 13:55) Karma článku: 21,07 | Prečítané:  5176x

Minulý týždeň som čítala blog Richarda Sulíka, kde píše: „Ako vlastne vznikli dlhy, na ktoré sa ideme španielskym bankám poskladať tým, že tu na Slovensku ošklbe Róbert Fico všetkých?

Po prvé, je to najmä obrovská realitná bublina, ktorá vznikla tak, že Španieli sa vo svete zadlžili po uši (zahraničný dlh Španielska je 1000 miliárd eur a je po USA najvyšší na svete) a z týchto peňazí stavali ako zmyslov zbavení byty a domy (hypotekárny úver dali úplne každému). Dnes majú najviac bytov a domov na svete (1,7 na obyvateľa, Slovensko má 0,3 na obyvateľa) a veselo stavajú ďalej. Samozrejme, dnes sú milióny bytov neobývaných. Keď už máme my platiť za to, že v Španielsku majú banky straty, kvôli veľkému množstvu nepredaných bytov, mohli by sme za sumu 1,2 miliardy kúpiť 180 tisíc španielskych bytov a tieto darovať slovenským rodinám, ktoré musia žiť v chatrčiach. Pomohli by sme španielskym bankám a zároveň by sme pomohli slovenským rodinám.“

Táto myšlienka ma naozaj zaujala. Ak už naozaj musíme posielať peniaze do Španielska, kúpme tam ako Slovenská republika tie prebytočné byty, a pošlime tam bývať všetkých našich sociálne odkázaných občanov, ktorí nemajú kde bývať. Čo nám v tom môže zabrániť? EÚ nám predsa zaručuje slobodný pohyb osôb aj kapitálu.

Vyriešime jednou ranou zadlženosť španielskych bánk, a zároveň odľahčíme náš rozpočet o tisíce vyplácaných sociálnych dávok do budúcna. A možno zabránime aj nespokojnosti občanov, ktorí už odmietajú platiť všetkým naokolo.

Pokiaľ by takáto možnosť bola, som jednoznačne „za“ pomoc španielskym bankám.

Škoda, že tieto úvahy môžu zostať len v rovine scifi...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Zakladateľ siete pre deti milionárov: Tisíc eur je psychologická hranica

Používať ju môže iba ten, čo má na tisíceurové mesačné členské, pozerať sa ale môže každý, hovorí JURAJ IVAN.

PLUS

Kupujúci Japonec? Neexistuje, tvrdia stánkari z vianočných trhov

Strávili sme jeden deň so stánkarmi.

SVET

Rakúski voliči rozhodujú o novej hlave štátu

Rakúšania si vyberajú medzi Norbertom Hoferom a Alexandrom Van der Bellenom.


Už ste čítali?